Pomoc psychologiczna obejmuje działania o charakterze terapeutycznym, interwencyjnym czy prewencyjnym. Oznacza to, że do psychologa zgłosić się możesz zarówno, gdy podejrzewasz u siebie trudności natury psychicznej, ale także gdy zdarzyło się w Twoim życiu coś, z czym trudno Ci sobie poradzić, albo gdy obawiasz się, że możesz w przyszłości się załamać, a chcesz temu zapobiec.
Pomoc psychologiczna i psychoterapia to leczenie zaburzeń, ale także rozwój cech i zachowań, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Zapraszamy więc zarówno osoby potrzebujące pomocy psychologa, ze zdiagnozowaną depresją, nerwicą czy zaburzeniem osobowości, jak i te, które chcą wspierać swój osobisty rozwój.
Oferujemy pomoc m.in. przy takich trudnościach jak:
W rozwiązywaniu trudności wykorzystujemy Terapię Systemową
Terapeuta Systemowy stara się widzieć swojego klienta w sieci wzajemnych oddziaływań z osobami z rodziny i innego otoczenia (np. pracy) i stara się pomagać klientowi w poszerzeniu jego spojrzenia na samego siebie w tych relacjach.
Terapeuta, mając świadomość tego, że każdy postrzega świat i siebie w tylko sobie właściwy sposób, nie hołduje tzw. obiektywnej, niezależnie istniejącej „prawdzie”, stawia wiele pomocnych pytań i zaprasza klienta do różnych zadań, starając się powołać do życia inne możliwe opowieści — alternatywne historie — o nim samym, jego życiu, problemie i rozwiązaniu. Poza słowem operuje też innymi metodami, np. językiem przestrzeni, przedstawiając przestrzennie (z zastosowaniem przedmiotów lub osób) relacje elementów systemu. Wszystko po to, by doprowadzić do zmiany, która będzie użyteczna dla klienta, zdejmie z niego cierpienie, doda mu poczucie wpływu na siebie i swoje życie.
Terapia systemowa przy uwzględnieniu specyfiki problemu klienta może trwać od kilku spotkań do około roku, półtora. Sesje terapeutyczne odbywają się raz na 2–3 tygodnie, w miar.